Vhodné domácí koupaliště
Asi každý má ve dnech velkých veder chuť se okamžitě svléknout a skočit do studené vody. Nicméně ne každý má tu možnost. ano, veřejné plovárny jsou v létě samozřejmě přístupné každému, kdo se chová důstojně, avšak najde spousta lidí, kteří na taková místa chodí jen velmi neradi. Buďto se mezi cizími lidmi stydí nebo prostě nechtějí sdílet svůj čas s velkým davem, který se na koupaliště přivalí vždy, když začnou venku panovat tropy. Jde to ale i jinak. Komu spíše vyhovuje komfort a má vlastní pozemek, může si klidně koupaliště vytvořit podle svého a koho tam pustí, to bude jen na něm.
V mnoha případech není problémem ani cena. Vždyť dnes je možné za velmi levný peníz koupit nadzemní bazén, který je pro zchlazení naprosto ideální. Problém je, že třeba pro plavání už sloužit nemůže. Tyto vodní plochy totiž nejsou kdovíjak velké, což může být problém. Lidé, kterým nejde jen o zchlazení, ale i o plnohodnotné plavání, by si tudíž měli koupit některý z klasičtějších zahradních bazénů do země.
Stavební práce
Nadzemní verze mají oproti zapuštěným ještě jednu podstatnou výhodu, dají smontovat bez toho, aniž by člověk musel překopat půlku pozemku. Takovou vodní plochu je pak možné umístit kamkoliv si člověk zamane, případně rozebrat a uložit třeba do garáže. U zapuštěných bazénů ani jedno z toho nejde. Jakmile si člověk vytyčí, kde bude tento objekt ležet, už nemá možnost s ním začít hýbat. Navíc je potřeba přetrpět nutnost určitých stavebních prací. Přeci jen se díra v zemi sama nevykope. Nejedná se však o nic dramatického. S moderní technikou jsou stavební práce hotové během pár dní, což není žádná katastrofa.
Koupací sezóna
Majitelé klasických zapuštěných bazénů by měli přemýšlet krom jiné i nad koupí nějaké formy zastřešení. Ta nejenže dokáže chránit vodní hladinu před znečištěním, ale zároveň je reálné si s jejím přispěním prodloužit koupací sezónu, třeba i o několik týdnů.