I obyčejná voda léčí a uklidňuje
Voda je základním stavebním materiálem jakéhokoliv živého organismu, především pak v živočišné říši, jakožto u lidí a zvířat. Je natolik potřebná, že bez ní nedokáže přežít nikdo a nic více než tři dny. Je čistá, bez pachu a barvy. Proto i působí pozitivně nejenom na zdraví, ale také na psychiku celého organismu.
Pijeme-li čistou vodu, máme pocit nekonečné žízně. Při pocení i dýchání, návštěvy toalet nebo jiných činností, vyloučíme ze svého těla průměrně dva litry vody denně. Už jen z tohoto důvodu je potřeba ji pravidelně a dostatečně doplňovat. Jakmile ji totiž doplníme, můžeme z ní zase čerpat. Voda v těle podporuje všechny buňky a životně důležité procesy. Bez dostatečného příjmu tekutin pak tělo trpí a je více náchylné na různá onemocnění. Ne nadarmo se tak o vodě říká, že je lékem.
Pokud pijeme až ve chvíli, kdy pociťujeme žízeň, už je pozdě a organismus trpí. Sucho v ústech je navíc nepříjemné. U dospělého se doporučuje vypít minimálně 1,5 litru vody za den. Pozor ale, ne najednou. Počítá se toto množství v průběhu celého dne. U dětí je třeba dbát na pitný režim. V rámci her a dovádění zapomínají pít a mohou být dehydrované. To samé platí i u seniorů. Obzvlášť v horkém letním období je pití důležité, aby nedocházelo k přehřátí organismu, protože množství potřebných zásob vody může být až 4 litry. Voda je vhodná i proložit ovocnou šťávou nebo prostřídat s minerálkou. Tělo má pak více energie. Pití ledových nápojů je ale nezdravé. Tělo potřebuje na jejich ohřátí a vstřebání spoustu energie. Je lepší sáhnout po vlažném čaji a čerstvém ovoci.
Během letních veder se pak vrháme do bazénů, koupališť a moří. Věděli jste však, již samotný pohled na vodu uklidňuje? Nestává se tak jenom ochlazujícím prostředkem, ale také jako pomocník při chmurách. Šumění mořských vln nebo bublající potůček, co víc si přát. Pomáhá i při napětí, především sprcha střídající teplý a studený proud. Mokré punčochy pak zklidní nervy a ochladí krevní systém. Na křečové žíly je vhodný zábal na čtvrt hodiny.